Forum www.grimsbycleethorpes.fora.pl Strona Główna www.grimsbycleethorpes.fora.pl
Forum emigracji polskiej z Grimsby, Cleethorpes i okolic
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przeglad Prasy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.grimsbycleethorpes.fora.pl Strona Główna -> Ciekawe artykuły z lokalnych gazet nie tylko o Polakach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika




Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 91
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Grimsby

PostWysłany: Wto 15:06, 07 Wrz 2010    Temat postu: Przeglad Prasy

'Gwiazdkowy upominek od fiskusa
Brytyjska skarbówka musiała przyznać się do błędu obliczeniowego w wysokości w sumie 3,8 miliarda funtów

Dzięki temu miliony zatrudnionych dostaną pod choinkę rzadki prezent: zwrot nadpłaconego podatku.

Około 4,3 miliona pracowników, płacących podatek przez system PAYE – gdzie podatek jest odprowadzany co miesiąc, przed wypłaceniem pensji – otrzyma refundację nadpłaty podatku dochodowego, pobranego przez urząd skarbowy. Resort skarbu szacuje, że ludziom tym trzeba będzie zwrócić około 1,8 miliarda funtów.

Jednocześnie Her Majesty’s Revenue and Customs (brytyjski urząd skarbowy – przyp. Onet) odkryło, że 1,4 miliona podatników zapłaciło fiskusowi za mało. Oni z kolei otrzymają wezwania do zapłaty. Jednakże zgodnie z przyjętymi na taką ewentualność zasadami zwrotu należności, odpowiednia suma będzie sukcesywnie potrącana z ich zarobków na przestrzeni całego przyszłego roku. Znakomita większość niedopłat od osób indywidualnych nie przekracza sumy dwóch tysięcy funtów.

Owe błędy wykryto, kiedy David Gauke, sekretarz stanu w ministerstwie skarbu, zażądał od skarbówki sprawdzenia wyliczeń. Wraz z końcem każdego roku podatkowego Her Majesty’s Revenue and Customs sprawdza sumy, jakie pracodawcy odprowadzili w ramach systemu PAYE oraz wpłaty na ubezpieczenia społeczne, z danymi resortu skarbu. Obie liczby powinny się ze sobą zgadzać, ale w przeszłości skarbówka dokonywała swoich obliczeń ręcznie i metoda ta często prowadziła do błędów.

Po audycie, którego zażądał poseł Gauke, odkryto rozbieżności na łączną sumę 3,8 miliarda funtów, dotyczące 5,7 miliona podatników. Jednak ich skutek netto na budżet będzie prawdopodobnie znikomy, ponieważ mimo że trzeba zwrócić obywatelom 1,8 miliarda funtów, to inni zmuszeni będą do zapłacenia fiskusowi dwóch miliardów wynikających z niedopłat – w efekcie resort wyjdzie na zero.

– W obecnej koalicji rządzącej dużą wagę przywiązuje się do kwestii sprawiedliwości i uczciwości, tymczasem trudno mówić o sprawiedliwości, kiedy część mieszkańców nadpłaca należny podatek, a część – nie dopłaca. Stało się tak, ponieważ poprzedni rząd zaniechał potrzebnej głębokiej reformy systemu PAYE – mówi wysoko postawiony pracownik resortu skarbu.

Teraz musimy posprzątać ten bałagan. Korekty wyjdą w przyszłym tygodniu. Zaczęliśmy już także konsultacje na temat reformy PAYE. Prostszy system podatkowy jest nie tylko sprawiedliwszy, ale także bardziej konkurencyjny w skali międzynarodowej.

Her Majesty’s Revenue and Customs zaczął właśnie proces zliczania stanu konta za okres dwóch lat podatkowych: 2008-09 i 2009-10. W poprzednich cyklach ustalono, że około 40 milionów podatników zapłaciło podatek o właściwej wysokości.

Audyt zlecony przez Davida Gauke’a jest częścią kampanii rządzącej koalicji, dążącej do uporządkowania systemu podatkowego. Jednym z jej kroków jest powołanie do życia biura do spraw uproszenia systemy fiskalnego – Office for Tax Simplification. Kanclerz skarbu zapowiedział, że zamierza uczynić z Wielkiej Brytanii najbardziej konkurencyjny kraj w grupie G20 jeśli chodzi o opodatkowanie osób prawnych oraz zmniejszyć złożoność całego systemu podatkowego kraju. Istotnym elementem składowym tych planów jest reforma PAYE.

Już wkrótce Her Majesty’s Revenue and Customs zacznie stosować nowy, elektroniczny system bilansowania rachunków. Ministerstwo skarbu ma nadzieję, że ograniczy to znacznie liczbę błędów powodujących nadpłaty i niedopłaty podatku.

W następnym roku skarbówka znajdzie się pod zwiększoną presją. Już teraz zmniejszono zatrudnienie w urzędach skarbowych z około 100 tysięcy do 70 tysięcy osób. Prawdopodobnie jednak urząd podzieli los innych resortów oraz instytucji publicznych i zmuszony będzie do dokonania dalszych cięć budżetowych, przynajmniej o jedna czwartą.

Eksperci ostrzegają, że zmniejszenie liczebności pracowników pogorszy dostęp przeciętnych ludzi, których nie stać na wynajęcie księgowego, do porad podatkowych, jakie chcieliby uzyskać na temat rozliczania podatku dochodowego i ewentualnych odpisów fiskalnych.'

Artykol z portalu onet.eu


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robertma
Administrator



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 80
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Grimsby

PostWysłany: Wto 17:01, 12 Paź 2010    Temat postu:

A oto artykul z dzisiejszego onetu dotyczacy zasilkow dla dzieci.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika




Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 91
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Grimsby

PostWysłany: Śro 11:09, 20 Paź 2010    Temat postu: Zamrożono abonament telewizyjny.

'Zamrożono abonament telewizyjny.

Rząd zamroził opłaty na licencję TV. Wynosząca 145,50 funtów rocznie opłata za licencję telewizyjną zostanie "zamrożona" na sześć lat - donosi BBC.

Pieniądze z opłat są przeznaczane na funkcjonowanie BBC. Oprócz zamrożenia środków, którymi będą dysponować publiczne media zwiększą się także koszty jej działania. Będzie musiała samodzielnie finansować serwisy światowe oraz walijskojęzyczny kanał telewizyjny.

Zmiany oznaczają, że w perspektywie pięciu lat budżet BBC realnie zmniejszy się o 16 proc. Pracownicy wskazują, że to musi się odbić na jakości programów oraz zatrudnienie w korporacji.


Z tytułu opłat na "licencje telewizyjne" BBC otrzymuje rocznie ok. 3,5 mld funtów.'

Artykul z portalu: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.grimsbycleethorpes.fora.pl Strona Główna -> Ciekawe artykuły z lokalnych gazet nie tylko o Polakach Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin